Ile mogą odzyskać frankowicze pozywając bank po spłacie tzw. kredytu we frankach? Co się dzieje jak po spłacie kredytu sąd unieważni umowę kredytu frankowego. Jakie kwoty można odzyskać pozywając bank – na te pytania udziela odpowiedzi adwokat Jacek Sosnowski z Kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni.

Kalkulator frankowicza – samodzielnie oblicz ile możesz odzyskać od banku. https://kalkulatorfrankowicza.pl/kalkulator

 

https://youtu.be/Q0-Ms1igwLw

 

Wersja tekstowa:

Dzień dobry, adwokat Jacek Sosnowski.

Witam Państwa ponownie. W poprzednim materiale przedstawiłem Państwu co mogą państwo uzyskać pozywając bank.

W dniu dzisiejszym zaprezentuje co mogą państwo odzyskać pozywając bank ale po wcześniejszej spłacie kredytu ponieważ jak już wielokrotnie wskazywałem przy spełnieniu pewnych wymogów formalnych wcześniejsza spłata kredytu nie wpływa na możliwość dochodzenia przez Państwa swoich roszczeń.

Wysokość przysługującej państwa należności zależy od oczywiście o rodzaju orzeczenia jakie wydała sąd. W pierwszej kolejności sąd może umowę kredytową unieważnić.  W tym przypadku przysługuje Państwu zwrot kwoty nadpłaconego kapitału albowiem strony zobowiązane są zwrócić sobie wszelkie wzajemne świadczenia. Przykładowo jeżeli zaciągnęli Państwo 300 000 zł zapłacili Państwo kwotę 597000 zł to kwota nadpłaconego kapitału jest wartość 297000 zł i oto należy wystąpić.

W przypadku natomiast jeżeli sąd uzna mechanizm przeliczeniowy do waluty obcej zawartych w Państwa umowie za bezskuteczne wobec Państwa wtedy mogą Państwo żądać zwrotu nadpłat wynikających z zawyżonej wartości każdej raty kredytu jaką państwo uiścili.

W tym przypadku jeżeli przykładowo kredyt został zaciągnięty na kwotę 300000 zł zapłacili państwo 597000 zł wysokość państwa roszczenia będzie wynosiła około 215000 zł.

Oczywiście te kwoty nie są bardzo dokładne choć nie ukrywam że są one zbliżone do realiów.Bazowałem przedstawiając ten przykład na jednej z naszych umów, które analizowaliśmy.

Oczywiście każdorazowo wysokość Państwa roszczenia będzie wynikała z parametrów indywidualnych kredytów w szczególności kwoty kredytu, wysokości oprocentowania, okresu kredytowania czy też marży banku.

Jeżeli chcieliby Państwo sprawdzić samodzielnie jaka należność Państwu mniej więcej przysługuje zapraszamy do naszej strony www.kalkulatorfrankowicza.pl  na tej stronie mogą państwo sposób bardzo proste obliczyć swoje roszczenie  również w przypadku wcześniej spłaconego kredytu.

Zapraszam link do naszej strony znajduje się w opisie filmu. Mam nadzieję że dzisiejszy materiału dla Państwa pomocny. Dziękuję za uwagę Pozdrawiam i do zobaczenia.

Ile można odzyskać pozywając bank po spłacie kredytu frankowego [ VIDEO ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *