Ile można zyskać pozywając bank? Jak wyliczyć nadpłaty w kredytcie frankowym? Co można zyskać jeśli pozwiemy bank o unieważnienie umowy a co jeśli o odfrankowienie? Kalkulator frankowicza stworzony przez Kancelarię Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni, kalkulator nadpłaty kredytu we frankach – https://kalkulatorfrankowicza.pl W tym filmie adwokat Jacek Sosnowski wyjaśni jak można szybko i bezpłatnie dokonać wyliczeń jakie przysługuja Państwu wobec banków, które udzielały tzw. kredyty we frankowe

 

Wersja tekstowa:

Dzień dobry adwokat Jacek Sosnowski w dzisiejszym materiale chciałbym Państwu zaprezentować w jaki sposób samodzielnie mogą Państwo sprawdzić co mogą państwo uzyskać używając bank. W tym celu nasza kancelaria stworzyła dość innowacyjne urządzenia mianowicie Kalkulator frankowicza który pozwala dokonać w miarę precyzyjnych obliczeń w zakresie przysługujących Państwu roszczeń czy to z tytułu unieważnienia umowy jak również z tytułu jej ewentualnego odfrankowienia.

Aby skorzystać z kalkulatora Należy wejść na stronę www.kalkulatorfrankowicza.pl naciskamy wykonanie bezpłatne obliczenia następnie wybieramy walutę do jakiej był indeksowany kredyt. W większości przypadków kredyt indeksowany do waluty franka szwajcarskiego. Niemniej jednak nasz kalkulator pozwala również na wykonanie obliczeń kredytów indeksowanych do euro, dolara, jena.

Oznaczamy franka wpisujemy datę wypłaty kredytu dla przykładu pozwoliłem sobie przygotować umowę kredytową. Zakładam, iż kredyt wypłacony tego dnia kiedy była umowa podpisywana także wpisujemy 25 czerwca 2008 roku, klikamy dalej kwota kredytu w złotówkach, czy kredyt był wypłacany w transzach w naszym przypadku nie.  Jeżeli Państwa były wypłacane w transzach należy zaznaczyć opcję tak i wysokość poszczególnych rat następnie wpisujemy kwotę kredytu w analizowanym przykładzie jest o 437000 zł.

Dalej kurs franka z dnia wzięcia kredytu chodzi tylko częścią kurs kupna żeby ten kurs sprawdzić proszę wejść na stronę internetową swojego banku tamte wszystkie kursy są.  Ja przyjmuje pewne założenia, że w 2008 roku właśnie w tej dacie kurs wynosił 2,2 zł.  Następnie należy podać marża banku. Marża jest określona w umowie analizowanym przykładzie jest to 1.35 klikamy dalej.

Należy podać ilość rat zdecydowanej większości przypadków będzie to 360 lat ale oczywiście nie zawsze. Czy nastąpiła wcześniejsza spłata kredytu jeżeli państwo spłacili wcześniej kredyt należy wskazać datę i wysokość spłaty. W tym przypadku takiej spłaty nie było dlatego klikamy ostatni punkt. Należy wybrać czy raty miały charakter równy czy też malujące.

W naszym przypadku równe sprawdzamy wynik.

W pierwszej kolejności pojawia się wysokość nadpłaconych rat kredytowych jest to kwota którą sąd zasądził na rzecz Państwa jeżeli uzna kredyt de facto za złotówkowy.

Jeżeli natomiast sąd uzna umowę za nieważną pojawia się tutaj wartość różnicy między kwotą uzyskanego przez państwa kredytu a wysokością dotychczas uiszczanych lat w analizowanym przykładzie 141000 zł

Poniżej widzimy dodatkowe informacje a więc mamy tutaj wskazanie kwoty jaka do tej pory została wpłacona do banku, kwoty jaka powinna zostać wypłacona przy założeniu że kredyt ma charakter złotówkowy i właśnie różnica między kwotą wpłaconą a tą kwotę jaka powinna być wpłacona jest wysokość nadpłaconych rat kredytowych.

Aktualne zadłużenie według banku Przy założeniu że w umowie nie ma klauzul niedozwolonych a oczywiście one są to jest tutaj 492000 zł.  A także ostatnia pozycja zmniejszanie salda zadłużenia na przyszłość bez klauzul niedozwolonych a więc przy założeniu, że kredyt ma charakter złotówkowy

Wyniki mają charakter szacunkowy. Niemniej jednak z tego co sprawdzaliśmy względem opinii biegłych sądowych które zostały wydawane w naszych prowadzonych przez kancelarię sprawach te wyniki są dość zbliżone do wyników realnych także pozwolą Państwu w miarę precyzyjnie określić wysokość swoich roszczeń.

Mam nadzieję że stworzony przez kancelarię kalkulator okaże się dla Państwa pomocny podobnie jak i dzisiejszy materiał Dziękuję Państwu za uwagę do zobaczenia

Kalkulator wyliczenie roszczeń frankowicze – odfrankowienie kredytu, unieważnienie umowy [VIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *