Wersja tekstowa:

Czy Frankowicze powinni płacić raty?  Co do zasady tak. Natomiast są pewne sytuacje które pozwalają uniknąć tego obowiązku. Tego typu rozstrzygnięcie może zapaść w sytuacji jeżeli kredytobiorca który decyzuje się na wytoczenie sprawy albo już się zdecydował zażąda od sądu aby ten wydał stosowne zabezpieczenie.

Owo zabezpieczenie może polegać na tym że na czas trwania procesu sąd wstrzyma obowiązek uiszczania rat. Natomiast w drugim wypadku może dokonać zabezpieczenia poprzez zajęcie rachunku bankowego należącego do banku do wysokości roszczenia z jakim kredytobiorca zdecydował się wystąpić.

Tego typu rozstrzygnięcia zapadły już w sprawach, w których brał udział w Getin Nobel Bank oraz Bank BPH. W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę, że to nasza koleżanka z kancelarii jest autorką sukcesu w postaci wydania owego zabezpieczenia poprzez zajęcie rachunku bankowego należącego do banku do wysokości roszczenia z jakim kredytobiorca wystąpił do sądu.

Zatem jak widać warto korzystać z tego typu rozwiązań ponieważ te zabezpieczenia zapadają przed sądami. Oczywiście to do sądu będzie należało rozstrzygnięcie czy wniosku wniosek jest uzasadniony i oczywiście może skończyć się tym że nie uda się sądu przekonać do tego wniosku. Natomiast na pewno tego typu wniosek nie spowoduje jakiejkolwiek przeszkody procesowej i na pewno nie zaszkodzi sprawie.

Czy frankowicze muszą płacić raty po pozwaniu banku [VIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *