O co pozwać bank o unieważnienie umowy frankowej czy też zwrot nadpłaconych rat i odfrankowienie?

Przedstawiamy cykl filmów przygotowanych przez adwokatów i radców prawnych z Kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni z oddziału w Gliwicach w których odpowiemy na kluczowe dla frankowiczów pytania. Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni jako jedna z pierwszych kancelarii w Polsce rozpoczęła walkę o prawa frankowiczów w sądach w całej Polsce. Obecnie prowadzimy setki takich spraw w wielu miastach. Prowadzimy sprawy nie tylko kredytów powiązanych z frankiem ale także z innymi walutami jak euro, dolar czy jen Przeczytaj więcej o naszej działalności: https://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl

Nasz Kalkulator frankowicza – Oblicz w kilka minut ile możesz zyskać pozywając bank –  https://kalkulatorfrankowicza.pl

 

Wersja tekstowa:

W ramach funkcjonowania kancelarii wielu klientów ma zasadniczą wątpliwość, zadaje istotne pytanie, które rozstrzenie sformułować w pozwie przeciwko bankowi?

Wnosić o unieważnienie umowy czy też wnosić o zasądzenie nadpłaconych rat i odfrankowienie?

Mając na względzie, iż orzecznictwo chodź co do zasady korzystne, ale nie jednolite jeżeli chodzi o wybór  z tych dwóch roszczeń należy z całą pewnością przyjąć, że z korzyścią dla klienta będzie sformułowanie w pozwie roszczenia ewentualnego.

To znaczy wnosić o unieważnienie umowy jako, że jest opcja dla klienta korzystniejsza ale ewentualnie wynieść także o zasądzenie nadpłaconych rat i odfrankowienie.

Jest to dosyć istotne z tego względu że stosownie do artykułu 321 kodeksu postępowania cywilnego sąd nie może orzec ponad żądanie zawarte w pozwie.

Zatem sąd jest związany z żądaniem pozwu dlatego też z daleko idącej ostrożności warto wnieść i o jedno i ewentualnie o drugie.

Gdyby wnieść tylko przykładowo o unieważnienie umowy a sąd uzna że umowa nie jest nieważna to roszczenie oddali.

Gdyby wnieść tylko i wyłącznie o zasądzenie nadpłaconych rat i odfrankowienie  a Sąd uzna że te okoliczności nie zachodzą też oddali roszczenie – dlatego też warto z daleko idącej ostrożności uwzględnić roszczenie ewentualne.

Na pewno to klientowi to nie zaszkodzi może tylko pomóc. Jest to na jego korzyść ponieważ zmniejsza ryzyko porażki a wręcz powoduje że w dużej mierze roszczenie może być uwzględnione.

Albowiem jeżeli nie nieważność umowy to zasądzenie nadpłaconych rat i  odfrankowienie.

Trzeba mieć też na względzie jedno istotną rzeczy wiadomo że te roszczenia muszą być sformułowane w sposób poprawny i profesjonalny i w tym zakresie ewidentnie zalecam aby skorzystać z rady profesjonalisty. Daje to dużo większą gwarancję tego, że roszczenie będzie sformułowane w sposób właściwy.

Dziękujemy Państwu za uwagę wierzę że dzisiejszy materiał był dla Państwa pomocny Pozdrawiamy i do zobaczenia

Unieważnienie umowy frankowej czy odfrankowienie – o co pozwać bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *