Wersja tekstowa:

Szanowni Państwo,

Spotkamy się w tym dzisiejszym żeby porozmawiać sobie o rozprawie ale nie byle jakiej rozstawie tylko o sprawie która za przedmiot będzie miała rozstrzygnięcie co do ważności czy też nieważności Państwa umowy kredytowej tak zwanego kredytu frankowego.

Jeżeli spotkamy się tutaj żeby rozmawiać o w sprawie i są Państwo tym tematem zainteresowani to znaczy, że jesteście już na dosyć zaawansowanym etapie prowadzenia tej sprawy.

To oznacza, że złożony został pozew, to znaczy że bank już odpowiedział na ten pozew, być może pojawiły się jakieś inne pisma procesowe w sprawie. 

Jesteśmy na etapie gdzie należy się w końcu spotkać i przedstawić swoje stanowiska przeprowadzić postępowanie dowodowe.

ZAWIADOMIENIE O TERMINIE ROZPRAWY

Państwo zawsze o tej rozprawie o jej terminie wiedzą. Sąd Państwa zawiadamia o tym terminie pisemnie. Zostaje doręczone Państwu pismo, które zawiera zarówno godzinę rozprawy, salę w której ta rozprawa się będzie odbywała, a także oczywiście datę i adres sądu i tym podobne informacje. 

W związku z tym Państwo wiedzą dokładnie gdzie i kiedy ta rozprawa się odbędzie.

PRZYGOTOWANIE DO ROZPRAWY 

Jeżeli państwo zaufali profesjonalnemu pełnomocnikowi w kancelarii adwokackiej, kancelarii radcowskiej to będą Państwo do tej rozprawy przygotowani przez tą kancelarię.

Po pierwsze nie mają się Państwo czego w zasadzie obawiać. Idą Państwo do sądu po sprawiedliwość. Mają Państwo racje i mają Państwo u boku profesjonalistę, który będzie czuwał nad tym żeby krzywda Państwu się nie stała.

 W ramach naszej kancelarii praktykujemy takie działanie, że spotykamy się z klientem każdorazowo przed takim terminem rozprawy rozmawiamy o tej rozprawie. Przygotowujemy klienta do tej rozprawy, mówimy o tematach które mogą się pojawić. Wskazujemy o co może zapytać sąd stronę, jakie mogą paść pytania ze strony pełnomocnika banku.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie powiedzieć i nie możemy powiedzieć jak Państwo mają odpowiadać ale przynajmniej będą Państwo wiedzieli jakie tematy będą poruszane na sali rozpraw.

OSOBISTE STAWIENNICTWO NA ROZPRAWIE

Przychodzi do pierwszego terminu rozprawy. Co to znaczy? Oznacza to że musi się stawić na nią pełnomocnik, a strona jeżeli została wezwana do osobistego stawiennictwa. Jest to wskazane w zawiadomieniu o terminie rozprawy więc co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Jeżeli jest wskazane, że strona jest wezwana do osobistego stawiennictwa to ona musi się stawić na taką sprawę, żeby była wysłuchana przed sądem.

PRZESŁUCHANIE INFORMACYJE 

W pierwszym terminie strona może być przesłuchana już w pełni to znaczy jest to pełen dowód z przesłuchania strony i ale może być także wysłana informacyjnie.

Co to znaczy? Przesłanie informacyjne odbywa się tylko poprzez sąd znaczy, że tylko sąd zadaje pytania.

 

Podczas przesłuchania informacyjnego co do zasady pełnomocnicy nie mogą zadawać pytań.

Jeżeli dochodzi do jakiego przesłuchania to na koniec postępowania już po przeprowadzeniu całego postępowania dowodowego, przesłuchaniu świadków takie postępowanie musiało zostać powtórzone z tego względu, że konieczne jest aby pytania mogli zadać także pełnomocnicy.

PRZESŁUCHANIE

Coraz częściej zauważamy, że sądy przeprowadzaja dowód z przesłuchania stron już na pierwszym terminie rozprawy. Oznacza to, że w pierwszej kolejności pytania zadaję Sąd, następnie pytania zadaje pełnomocnik w tym przypadku kredytobiorców – mówimy o przesłuchaniu kredytobiorcy, na sam koniec pozostaje pełnomocnik banku.

PYTANIA NA ROZPRAWIE FRANKOWICZÓW

Pytanie jakie mogą pojawić się na sprawie ze stroy czy do sądu, czy jednej czy drugiej strony to są pytania dotyczące kwestii jak doszło do zawarcia umowy ale nie tylko.

Mogą pojawić się, także pytania dotyczące Państwa osoby czyli Państwa wiedzy na tematy walutowe, kursowe, na temat związane z umowami, w jaki sposób Państwo rozumieją umowy, w jaki sposób państwo rozumieli tą konkretną umowę, czy zadawali Państwo jakieś pytania przedstawicielowi banku który podpisał z Państwem umowę, czy negocjowali Państwo warunki tej umowy, czy w ogóle była możliwość negocjowania takich warunków i wiele wiele innych pytań które my jako kancelaria przygotowując Klienta wskazujemy, które to pytania mogą się pojawić.

Państwo wiedzą jakie pytania się pojawiają zazwyczaj na sprawie i mogą sobie państwo przypomnieć jak było w Państwa przypadku.

Podsumowując Szanowni Państwo proszę się nie obawiać sądu jeżeli Państwo zaufali profesjonalnemu pełnomocnikowi w szczególności jeżeli Państwo zaufali naszej kancelarii jestem przekonany, że Państwa sprawa będzie przeprowadzona w sposób prawidłowy i osiągną

Państwo sukces. Życzę Państwu powodzenia. Do widzenia

Rozprawa kredyt we frankach – jak wyglądają rozprawy frankowiczów? [VIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *