Z uwagi na wiele pytań odnośnie wstrzymania płatności rat w banku BPH po złożeniu pozwu publikujemy kolejne informacje na ten temat.

Opis sprawy:

Klienci mają umowę kredytową indeksowaną w BPH (dawny Ge Money Bank) z 2006r. Wg stanu na dzień składania pozwu mieli nadpłacony kapitał kredytu ponad udzielony kredyt w wysokości 17 tysięcy zł. Pozew wraz z wnioskiem o zabezpieczenie poprzez wstrzymanie płatności rat złożony został w lutym 2020r. Postanowieniem z 24.04.2020r. Sąd Rejonowy w Gliwicach udzielił zabezpieczenia powództwa poprzez wstrzymanie płatności rat kredytu przez powodów na czas trwania procesu.

Postanowienie nie zawiera uzasadnienia ale skoro sąd udzielił zabezpieczenia to znaczy, że podzielił w całości nasze stanowisko co do samego żądania pozwu (nieważność umowy kredytu), które uznał za uprawdopodobnione. Sąd także podzielił nasze stanowisko co do trudnej sytuacji (kondycji) finansowej banku BPH, grożącej rychłą niewypłacalnością, a co za tym idzie groźbą braku zaspokojenia w przyszłości roszczeń powodów.

 

Więcej informacji o możliwości wstrzymania płatności kredytu frankowego po pozwaniu banku

Kolejne zabezpieczenie roszczenia nasz Klient nie musi płacić rat po pozwaniu banku

PRZEŁOMOWE! Zabezpieczenie roszczenia naszej Klientki i wstrzymanie konieczności spłaty rat w banku PKO BP

 

MATERIAŁ VIDEO – CO TO JEST ZABEZPIECZENIE ROSZCZENIA W SPRAWACH FRANKOWYCH

 

Wstrzymanie płatności rat BPH ( GE Money Bank ) – tym razem zabezpieczenie roszczenia dla naszych Klientów w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *